Vaření jako péče o tělo i duši

Zdravé a jednoduché zvyky

Vaření a příprava vlastních zdravých pokrmů je tím nejlepším způsobem, jak obohatit tělo o vydatná a nutričně bohatá jídla, která Vám dodají spoustu energie po zbytek dne.

Pokud si navíc budete uvědomovat celý proces vaření, získáte nový koncept péče nejen o své tělo, ale i duši. Ten pak můžete velmi snadno zakomponovat do své denní rutiny a budete mít dostatek sil i v ty nejnáročnější dny.

Všichni potřebujeme smysluplné rituály, které nám pomohou, abychom se vymanili z nabitých dní.

Péče o sebe samé je o tom najít několik klidných chvilek, kdy necháte své myšlenky volně plynout a děláte přitom věci, které máte rádi. Existuje snad lepší způsob, jak se naučit věnovat více času sám sobě, než vařením vynikajících receptů, které si můžete vychutnat stejně jako samotnou přípravu?

Vaření, při němž se na chvíli zastavíte a zklidníte, může být právě tou malou, úžasnou věcí, která udělá Váš život lepším a veselejším.

Prvním krokem je změna přístupu k vaření

Místo toho, aby pro Vás byla příprava jídel nepřekonatelnou a leckdy otravnou činností, zkuste ji brát jako výzvu! Využijte všech svých pěti smyslů a prožijte hluboký zážitek. Vstřebávejte vůně čerstvých ingrediencí a všímejte si, jak se mění během úpravy, poslouchejte zvuky syčící pánve, pozorujte různé struktury potravin a experimentujte s kombinacemi surovin, které jste nikdy nezkusili!

Užijte si ten skvělý pocit z nových receptů, které každý týden vyzkoušíte

Nebojte se experimentovat. Přidejte své vlastní nápady a udělejte jídla zajímavější. Nebojte se odvázat – určitě Vám to vykouzlí úsměv na tváři a oživí lásku k vaření. Buďte vynalézaví a pokud potřebujete s kreativitou trochu pomoci, inspirujte se na internetu. Pro začátek zkuste třeba jeden z oblíbených letních receptů Zdravého Stolu.

Čím více budete vařit, tím lepší budete

A čím lepší budete, tím více si budete celý proces užívat. Vše je pouze o zkušenostech a dobré na tom je to, že při vaření nemusíte být profíky! Užijte si krájení, míchání a restování a neřešte, že nejsou všechny kostičky okurky stejně velké. Na tom přece vůbec nezáleží.

Stanovte si realistické a dosažitelné cíle

…jako je třeba kvalitně strávený čas v kuchyni. Pár chvilek s vařečkou v ruce pro vás může být takovou meditací, u které můžete být klidně v pyžamu a nikomu to nebude vadit. Nejdůležitější je, si vaření užívat a udělat z něj každodenní zvyk.

Pozvěte si přátele

…zapojte je do vaření a zažijte společné kulinářské dobrodružství.

Bude to zážitek prospěšný jak pro vaše zdraví, tak pro utužení přátelských vztahů. A když své přátele pěkně poprosíte, možná Vám na konci pomohou i s úklidem. Určitě Vás takový večer vyjde levněji než ve většině restaurací.

Vychutnejte si výsledek!

Ve výsledku nám jde všem o to se dobře najíst. A co je pro naše tělo i duši lepší, než právě vynikající jídlo, které si sami připravíte.

Trocha každodenní kreativity při vaření může ve Vašem životě udělat velkou změnu!

Tak se uvidíme u Zdravého Stolu!

< Zpět na výpis článků