Nahlédnutí ke Zdravému Stolu: Jak tvoříme naše recepty

Zdravé stravování je během tvoření receptů pro Zdravý Stůl vždy na prvním místě. Naším cílem je vytvořit vyvážená a chutná jídla, která Vám dodají energii. Kromě toho, že se snažíme o kouzlení vynikajících jídel, také chceme, aby trvala jejich příprava minimum času.

Proces tvoření našich receptů má 6 základních kroků.

1. Vytvoření seznamu přírodních, skutečných a nezpracovaných ingrediencí

Náš tým výživových specialistů nejprve sestavil seznam přírodních, nezpracovaných či minimálně zpracovaných ingrediencí, se kterými chceme v našich receptech pracovat. Poté jsme spárovali náš seznam ingrediencí s dostupným sortimentem online supermarketu Rohlik.cz. Při vybírání produktů jsme upřednostnili zdravé, nezpracované suroviny bez přidaných chemikálií za rozumnou cenu. Dalším důležitým faktorem pro nás bylo zařazení různých velikostí balení. Díky tomu jsme schopni dodržet Váš rozpočet, ale také omezit plýtvání jídlem. S námi jíte zdravě a zároveň snižujete svou ekologickou stopu.

Teď už se přesouváme přímo k tvoření receptů.

2. Výběr základní ingredience pro každý recept

Během tvoření nových receptů začínají naši šéfkuchaři výběrem hlavní ingredience, která bude tvořit základ pokrmu. Můžou to být například těstoviny, nějaká zelenina nebo ryba. Hlavní je, aby byla ingredience výrazná a minimálně zpracovaná.

3. Párování potravin

Pak přijde na řadu párování ingrediencí při kterém myslíme na vyvážený poměr makro a mikroživin, soustředíme se na množství sacharidů, bílkovin, tuků a vitamínu. Vrátíme se k našemu seznamu přírodních ingrediencí a začneme naši základní surovinu kombinovat s ověřenými potravinami, které dohromady vytváří skvělé kombo. Některé suroviny jako rajčata s bazalkou, olivový olej s česnekem, nebo banán s arašídovým máslem jsou si prostě souzeny. Tyto základní kombinace využijeme na vytvoření skvělého receptu do kterého přidáme i něco nového, tak aby Vás každé jídlo překvapilo. Zdravá výživa není o nudných a strastiplných dietách, ale o výživném, nutričně bohatém, nezpracovaném jídle, které si připravíte v pohodlí domova.

4. Metoda přípravy

Po sestavení receptu přejdou naši kuchaři k vysvětlení metod, technik a pokynů k přípravě daného receptu. Soustředíme se na to, aby byly naše recepty jednoduché a jasné a každý se mohl bez problémů držet postupu. Dále se snažíme o použití minimálního množství kuchyňského náčiní a vaření pouze se základní výbavou pro Vaše pohodlí.

5. Vaření a první testování receptů

Po sepsání pokynů k vaření se ujistíme, že jsou poměry ingrediencí a uvedený čas přípravy správné. Naši kuchaři každý recept pečlivě vyzkouší a následně ho podle nabytých zkušeností upraví.

6. Hodnocení receptů

Jakmile jsou kuchaři s receptem spokojeni, putuje daný recept ke zkušebnímu týmu. Naši testeři si nový recept uvaří a ohodnotí jeho chuť, čas přípravy, srozumitelnost instrukcí a případně přidají osobní tipy a návrhy. Naši testeři musí být velice zodpovědní, protože jsou pro nás jejich postřehy velmi důležité a nebereme je na lehkou váhu. Na základě jejich zpětné vazby upraví naši kuchaři recept tak, aby se v nich promítl názor testera a přesto si udržel původní nutriční hodnoty a lahodnou chuť.

Poté už je náš recept připraven na setkání s našimi uživateli, tedy aby rozvoněl Vaši kuchyň. Přejeme si, aby Vám recepty chutnaly a byli jste spokojeni, a proto čteme veškerou zpětnou vazbu a snažíme se pochopit a reagovat na to co Vám chutná a co ne. Všechny naše postřehy pak začleníme do přípravy nových receptů a vrháme se opět k vymýšlení dalších kulinářských zázraků!

Sushi rolky

< Zpět na výpis článků